Referanslarımız

1- İlkay Özel Kız öğrenci Yurdu

İlkay kız öğrenci yurdun da 2 adet iss firmasıyla çalışıyoruz. Biri 50/50 Mbps metro wifi diğeri 8/50Mbps hızındadır. Sosyal medya ve akış gerektiren internet paketlerini 8/50 hattından çıkarıyoruz. Anlık görüşme gerektiren zoom gibi uygulamalar metro hattından çıkarıyoruz. Metro wifi hatdı simetrik bir hat gelen ve giden paketler eşit dolayısıyla daha kaliteli bir zoom görüşmesi yapılıyor.

https://www.ilkaykizyurdu.com

ilkay-yurdun-binası

2- Bahçeli Özel Kız Öğrenci Yurdu

Bu yurdumuzda 3 farklı Türktelekom hatdı kullanmaktayız. PCC yük dengeleme yöntemiyle hızımız 300Mbps sınırsız internet kullanılmaktadır. Diğer yurtlarımızda olduğu gibi Mikrotik router (yönlendirici) kullanmaktayız.

https://www.vipbahcelikizyurdu.com


3- 312 Özel Kız Öğrenci Yurtları

A ve B olmak üzere iki blok şeklindedir. 5 adet 50/8Mbps hızlarında hat mevcuttur. A bloğa bir hat B bloğa ayrı bir hat Etüde ayrı bir hat ve akış gerektiren (youtube ve netflix…) gerektiren internet paketleri için ayrı hat tahsis edilmiştir. 7/24 saat internet trafiği takibi yapılmaktadır.

http://www.312kizogrenciyurdu.com/


4- Özel Yelken Erkek Öğrenci Yurdu

50/10Mbps hızında kablonet internetimiz var. Kullanıma bakılarak gece ve gündüz kullanıcı bazlı hız limiti uygulanmaktadır. Kablosuz dağıtıcılar UBNT markadır. Her katda iki adet mevuttur.

https://www.yelkenerkekyurdu.com/


5- Özel Evin Erkek Öğrenci Yurdu

100/20Mbps hızında kablonet internet hizmetinden faydalanılmaktadır. İnternetin eşit kullanımı için kullanıcı bazlı bir hız limiti belirlenmiştir.

https://www.evinerkekyurdu.com

6- Özel Duru Bahçeli Kız Öğrenci Yurdu


Artık wifi çekmiyor cümlesini yurt müdürleri duymuyor. Sorunu kaynağına bakarak çözüm sunuyoruz. Her katda 2 adet unifi marka dağıtıcılarla sorunsuz bir şekilde internet paylaşılmaktadır.

7- Özel Duru Anıttepe Kız Öğrenci Yurdu

Bu yurdumuzda farklı 2 internet servisi kullanılmaktadır. Sosyal ağlar ve akış gerektiren youtube, netflix gibi uygulamalar ikinci hatdan, ders çalışmayı ve web de araştırma gerektiren uygulamalar birinci hatdan çıkarılmaktadır.